Elva Haigla suunised patsientide/klientide külastajatele alates 01. juuni 2020

SA Elva Haigla TM on suuniste aluseks võtnud Terviseameti juhendid, mis on kättesaadavad Terviseameti kodulehel

KÜLASTAMINE

Elva Haigla patsienti või hooldekodu klienti võib külastada päevas korraga ainult üks inimene. Orienteeruv külastusaeg on 30 minutit.
Külastamise kellajad on E-R 15.00-19.00 ja L-P 10.00-12.00 ja 15.00-19.00
Külastuse päeva ja kellaja peab eelnevalt kokku leppima.
Külastuse päeva ja kellaaja kokkuleppimine toimub eelistatult Elva Haigla registratuuris E-R (kell 08:00-16:00) telefonil 7370300, registratuur avatud tööpäeviti kell 08.00-16.00.

Sisenemine ja liikumine haigla hoones
E-R kell 15.00 – 16.00 tuleb Teil pöörduda registratuuri, kus toimub kontaktivabalt Teie temperatuuri mõõtmine ja tervisedeklaratsiooni täitmine.

Haigla ruumides liikudes, peab külastaja kandma uut maski terve haiglas viibimise aja. Maski saab osta Elva Haiglas olevast apteegist tööpäevadel, apteegi lahtioleku aegadel.
Külastades argipäeviti vahemikus 16.00-19.00 ja nädalavahetustel tuleb Teil enne osakonda suundumist helistada osakonna valvetelefonile ning temperatuuri mõõtmine ja tervisedeklaratsiooni täitmine toimub valvelaua juures:
• Õendusabi telefon 737 0326
• Järelravi 737 0325
• Hooldekodu 737 0335

Külastamine toimub patsiendi palatis või puhketoas. Hetkel ei ole lubatud kokku saamised õue alal, kuna õues on keeruline jälgida 2+2 reeglit.

Palume külastajatel arvestada, et Elva Haigla patsiendid ja hooldekodu kliendid, Teie lähedased, on enamuses riskirühma kuuluvad inimesed. Jätkuvalt on oluline teostada käte antiseptikat, nii haigla hoonesse sisenedes kui ka väljudes, järgida 2+2 reeglit ja kanda haiglas liikudes maski.

PAKID

Elva Haiglas võtab pakke vastu registratuur tööpäeviti kell 08.00-16.00 ja osakonna valvelaud külastusaegadel. Paki peal peab kindlasti märgitud olema patsiendi/kliendi nimi ja osakond.
Pakkide sisu desinfitseeritakse, sellepärast tuleb sisu pakendada plastkarpidesse või kilesse. Tuua võib toiduaineid ja alkoholivabu jooke, mis on avamata tootja pakendis. Vastu ei võeta asju, mida desinfitseerida ei saa (sh riideid).

Parimat soovides,
Peeter Laasik