COVID-19

KÜLASTAMINE

 

Statsionaarsete osakondade külastamise kellajad on

  • E-R 15.00-19.00
  • L-P 10.00-12.00 ja 15.00-19.00

Hooldekodu külastamise kellajad on

  • E-P 10.00-19.00

Külastaja peab kandma maski ja teostama käte antiseptika. Maskid ja desinfitseerimisvahendid asuvad haigla välisuste juures ja osakonnas.

Külastamiskorra muudatustest teavitame Elva Haigla kodulehel.

SKYPE  SUHTLEMINE

Lähedastel on võimalus suhelda oma tuttava/sugulasega, kes asub Elva haiglas,  Skype teel. Haigla on ostnud selleks tahvelarvutid, mida sotsiaaltöötaja saab viia meie haiglas viibiva patsiendi/kliendi  juurde.

Lähedasel, kellel on soov suhelda Skype teel oma tuttava/sugulasega, peab selleks aja kokku leppima haigla sotsiaaltöötaja Kaie Kaldrega, telefon  5884-5804; e-posti aadress kaie@ehaigla.ee

Kui lähedasel endal ei ole  võimalust kasutada Skype, siis on haiglas eraldi ruum, kus oleme loonud tingimused meie haiglas viibiva patsiendi/kliendiga Skype teel suhtlemiseks.

Tänu nendele tingimustele on lähedastel sagedasem võimalus tuttava/sugulasega suhtlemiseks.

PAKID

Elva Haiglas võtab pakke vastu registratuur tööpäeviti kell 08.00-17.00.

Paki peal peab kindlasti märgitud olema patsiendi/kliendi nimi ja osakond.

ÜLDISED SOOVITUSED

PESE TIHTI KÄSI 
Kätepesuks kasuta sooja vett ja seepi ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

JÄLGI HINGAMISTEEDE HÜGIEENI 
Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.

VÄLDI KONTAKTI
Võimalusel püsi kodus. Kodust väljas liikudes hoia teistest inimestest vähemalt kahe meetri kaugusele.

Kui sul on palavik, köha, hingamisraskused, VÄLDI SILMADE, NINA JA SUU KATSUMIST. Sümptomite ilmnemisel võta ühendust tervishoiutöötajaga (perearstiga).

Terviseprobleemi korral pöörduge esmalt telefoni teel perearsti, perearsti nõuandeliini 1220 või häirekeskuse (112) poole.

Häirekeskuse infotelefonil 1247 saab infot koroonaviirusega seotud küsimustes. Telefon töötab ööpäevaringselt ja on helistajatele tasuta.

COVID19 kahtlusega patsiente teenindab kiirabi ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Tartus on avatud ninaneeluproovideks ajutine testimispunkt, kuhu pääseb perearsti saatekirjaga.

Info töökorralduse muudatustest avaldame kodulehel. Palume seda jälgida.

 

Palume kannatlikkust ja mõistvat suhtumist!

Peeter Laasik

SA Elva Haigla

juhataja