Tartumaa Tervisekeskuse avamine 13.detsembril 2022

13.detsembril avas Elvas uksed uus Tartumaa tervisekeskus, mis koos haiglaga hakkab toetama kohalike elanike tervist.

Poolteist miljonit maksma läinud keskusest saavad abi kõik alates lapseootel naistest kuni vanavanemateni. Tervisekeskuse teeninduspiirkond on  Lääne-Tartumaa, sh Elva vald, osaliselt Otepää, Tõrva ja Valga vald.

Tuleviku visiooni kohaselt hakkavad tervisekeskuses tööle kuus perearsti, kellest kaks on praeguseks juba tööd alustanud, lisaks ämmaemandad, koduõed, füsioterapeudid, töötervishoiu arst, vaimse tervise õde, kliiniline psühholoog, sotsiaalnõustaja ning rehabilitatsiooni teenused osutavad spetsialistid.

Avamisel esinesid tervituskõnedega tervise ja tööminister, haigekassa juht, endine terviseminister, vallavanem, perearstid ja paljud teised külalised.

Tartumaa Tervisekeskuse rahastamistaotlus kiideti rahandusministeeriumis heaks 2017. aastal. Elva Haigla poolt veetava projekti maksumuseks kujunes ligi 1,5 miljonit, millest Euroopa Liit tasus rohkem kui üks miljon eurot. Kaasrahastajad on Elva vald ja Elva Haigla. Tartumaa Tervisekeskuse projekteeris ja ehitas Energia ja Ehitus OÜ.

Tartumaa Tervisekeskuse avamine