Elva Haiglas alustas tööd ortopeed Antti Pekka Launonen

Soome arst käib aeg-ajalt Eestis tööl ja Elva Haigla laiendab oma ampluaad

Tampere Ülikooli juhtivteadur dr Antti Pekka Launonen alustas Elva Haiglas käekirurgia operatsioonidega, olles üks paarikümnest Eesti ametiregistrisse kantud Soome arstist.

„Õppisin Tartu Ülikoolis, minu arstist abikaasa on Eestist, oleme ostnud Elva lähedale talu. Minu teadustöö Tampere Ülikoolis võimaldab töötamist kodukontoris ja aeg-ajalt tegutsemist Elva Haiglas,“ rääkis dr Antti Pekka Launonen. „Teadustöö kõrval kulub suure osa minu tööajast opereerimisele Tampere Ülikooli Haiglas. Eestis olles opereerin Elva Haiglas.“

Opereerimine maksab Soomes kolm-neli korda rohkem, kuid Elvas töötab dr Antti Pekka Launonen Eesti hinnakirja alusel. „Meie  Soome arstile Eestis Soome arsti palka maksta ei saa, küll aga head Eesti arsti palka. Eestis aeg-ajalt töötamiseks on määravad muud argumendid – varasem õppimine Tartu Ülikoolis, perekondlikud sidemed, hea töö keskkond, jne“ ütles Elva Haigla juhataja dr Peeter Laasik.

Dr Antti Pekka Launonen lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2002. aastal. Ta on Tampere Ülikooli Haigla ortopeediaosakonna juhataja, töötab ortopeedia, traumatoloogia ja käekirurgia eriarstina ning kaasprofessorina Tampere Ülikoolis.

Ortopeed Antti Pekka Launonen