Günekoloogia

Günekoloog ehk naistearst tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, rasestumisvastaste vahendite ning pereplaneerimise nõustamisega, konsulteerib igas vanuses naisi.

Naistearst teostab günekoloogilist läbivaatust, võtab analüüse sugulisel teel levivatele haigustele, emakakaela analüüsi vähirakkudele, nõustab rasestumisvastaste vahendite osas, paigaldab või eemaldab emakasisese vahendi spiraali, teostab viljatuse esmased uuringud, teeb vaginaalse ultraheliuuringuga kindlaks raseduse, ravib günekoloogilisi haigusi, nõustab klimakteeriliste kaebuste osas, konsulteerib rasedaid.

Iseseisev spetsialist ämmaemand pakub abi kogu naise viljaka perioodi vältel: raseduse eel ja ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgselt, õpetab imetamistoiminguid, aitab valmistuda lapsevanema rolliks, nõustab seksuaalelu ja pere planeerimist ning teeb naistehaiguste ennetustööd.

Spetsialistid

Laeb…

Arstid

person