Uues tervisekeskuses on loodud kõik tingimused, et patsient saaks tervisemure korral parimat abi külastades nii perearsti, eriarsti kui ka teisi toetavaid spetsialiste

Tervisekeksus (1)

Peatselt valmib Elva Vallavalitsusele kuuluva haigla hoone juurdeehitus. Tervisekeskuse hoone ja parkimisalade kogumaksumuseks on üle 1,3 miljoni eurot, millest 1,0 miljonit on Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus ning Elva Valla ja Elva Haigla poolne omaosalus vastavalt  250 tuhat ja 100 tuhat eurot.

Riigi poolt seatud eesmärkidele kujutab tervisekeskus endast sümbioosi pere- ja eriarstidest, diagnostikast, laboratoorsetest uuringutest, hambaravist, apteegist, tagades patsientidele võimalikult palju teenuseid ühes kohas. Tervisekeskuse ühendus Elva Haigla hoonega on tagatud esimese korruse kaudu. Hoonete kompleksi südameks jääb valgusküllane ja hubane haigla fuajee koos registratuuriga, kust kulgevad teed nii perearsti keskusesse kui ka haigla palatikompleksi. Liikumine hoones on patsiendisõbralik võimaldades mugavalt juurdepääsu kõigile korrustele ka liikumispuudega ja ratastoolipatsientidele. Tervisekeskuses kergendab liikumist uus, kolme korrust läbiv lift. Lisaks haigla peasissekäigule on juurdeehitusel eraldi sissepääs tervisekeskusse Supelranna tänava poolt. Ehitustööde teise etapina korrastatakse tervisekeskuse ja haigla hoonete ümbruse haljastus ning renoveeritakse parkla õuealal, lisanduvad täiendavalt uued parkimiskohad maja ees, Supelranna tänava ja haiglahoone vahelisel maa-alal. Samuti valmib spetsiaalne teerada otse Supelranna tänavalt haigla hoone peasissekäigu juurde nii lapsekärudele kui ka liikumispuudega ja ratastoolipatsientidele.

Uues tervisekeskuses on loodud kõik tingimused, et et patsient saaks tervisemure korral parimat abi külastades nii perearsti, eriarsti kui ka  teisi toetavaid spetsialiste nagu füsioterapeut, logopeed ja psühholoog jne. Lisaks mitmekülgsetele uuringuvõimalustele saab uue sisustuse röntgenikabinet. Kaasaegne ja tänapäevane röntgeniaparaat paigaldatakse veel selle aasta lõpus. Laboriuuringute kabinet saab uue aasta alguses oma kasutusse lisaks veel ühe kabineti, mille tulemusena on tagatud aparaatidest eraldi ruum analüüside võtmiseks.

Tervisekeskuse uutes ruumides alustavad tööd kolm nimistut 4 perearstiga. Uutesse ruumisedesse kolib perearst Anželika Kovešnikova juba novembrikuu jooksul. Uue aasta algusest annab dr Merle Raidoja üle nimistu Terviseameti poolt korraldatud konkursi alusel dr Kristina Keskülale. Kõik dr Raidoja patsiendid on oodatud uues tervisekeskuses. Teavitame peagi kõiki praegusi ja uusi patsiente tervisekeskuses tööd alustavate perearstide ja pereõdede vastuvõtu aegadest.

Liivi Einstein

Tartumaa Tervisekeskus OÜ arendusjuht